Jedenáct nejlepších přírodních antibiotik a jak je používat

Jedenáct nejlepších přírodních antibiotik a jak je používat

Pro každodenní otravné a nepříjemné infekce, které neohrožují život, existují některé velice silné a účinné možnosti. Níže uvádíme seznam nejlepších přírodních antibiotik, které jsou známé a široce užívané lidskou populací. 

 

Nikdo nepochybuje o tom, že antibiotika jsou opravdovým zázrakem moderní medicíny. Penicilin byl objeven v roce 1928. Zhruba od roku 1940 došlo k rozsáhlému užívání antibiotik, což bylo způsobeno jak doktory, tak lidmi, kteří postupně zapomněli na přírodní antiobitika jako vhodné pro řešení infekcí a zapomněli na mnohaletou tradiční medicínu – olej ze žraločích jater. Tato změna v medicínském paradigmatu vedla v posledních desetiletích k zneužití léků na bázi antibiotik a znepokojujícímu nárůstu resistence antibiotik u řetězců tuberkulózy a MRSA obzvlášť u malých dětí. 

 

Přílišná důvěra v léky proti infekcím spustila epidemii oslabených střevních funkcí u dětí a dospělých včetně autoimunitních onemocnění všech druhů v důsledku nevyváženého střevního prostředí a z toho vyplynul fenomén zvýšené propustnosti střev (toxické látky, mikroby, nestrávená potrava, odpad a větší než normální molekuly dostávají mimo střevo a tyto úniky mohou být startovním bodem či spojením s mnoha chorobami jako je astma, diabetes, autoimunitní onemocnění jako je lupus, sklerodermie, interní kolitida, dlouhodobé nemoci jako je revmatická artritida, roztroušená skleróza, chronický únavový syndrom a Crohonova choroba). 

 

Kromě problému antibiotické rezistence existuje problematika dlouhodobých dopadů antibiotik na lidský organismus. Naděje zdravotnické obce, že poškození organismu antibiotiky lze napravit pomocí probiotik a kysaných potravin, a že se střevní flóra poté zázračně vrátí do normálu, se zdá být vzdálená od skutečnosti. Z mnohonásobných zdrojů se vynořuje důkaz, že střevní flóra může být ve skutečnosti nadobro pozměněna prostřednictvím léků či přinejmenším poškození že může přetrvávat několik let.

 

Pro každodenní otravné a nepříjemné infekce, které neohrožují život, existují některé velice silné a účinné možnosti. Níže uvádíme seznam nejlepších přírodních antibiotik, které jsou známé a široce užívané lidskou populací. 

 

Oreganový olej 

Existuje více než 40 různých druhů oregana, ale nejúčinnějším oreganem s terapeutickým antibiotickým účinkem je olej vyrobený z divokého oregana – Origanum vulgare. Další silnou variantou je Thymus capitatus – druh rostoucí ve Španělsku. Kvalitní oreganový olej vyrobený z těchto druhů má zlatou až tmavě žlutou barvu se silnou vůní. 

 

Podle Dr. Mercola, nejlepší použití oreganového oleje jako přírodního antibiotika je následující:

a) plíseň nohou a nehtů – několik kapek oreganového oleje nakapat do malé nádobky s vodou a namáčet nohy. Takto je možno i naředěné aplikovat na nehty a kůži,

b) parazity a infekce - naředěný olej ve vodě umistěte pod váš jazyk, vydržte několik minut a pak vypláchněte, opakujte minimálně čtyřikrát denně,

c) infekce dutin – dejte několik kapek oreganového oleje do napařovacího hrnce a inhalujte páru.

 

Finclub nabízí koncentrovaný oreganový olej ve výrobcích: CANDIMIS a CANDICAPS

 

Česnek

Česnek zabíjí obecně patogeny: nejen bakterie, ale také plísně a viry bez toho, aniž by poškodil střevní flóru. Česnek obsahuje fytochemické a léčebné sirnaté složky. Tyto složky na sebe navazují toxické těžké kovy (např. olovo a kadmium) a vylučují je z těla ven. 

 

Česnek má antibakteriální, protiplísňové a dokonce protivirové schopnosti. Povzbuzuje růst zdravé střevní mikroflóry tak, že se chová jako prebiotikum (potrava pro probiotika). Česnek se také chová jako silný antioxidant a chrání před poškozením DNA. Chrání organismus před poškozením z radiace a slunečního svitu. Bojuje také proti červům a parazitům. 

 

Česnek obsahuje mnoho živin, jako jsou vitamíny (C, B1, B2, B3), minerály (vápník, folát, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, selen, zinek a fytochemikálie (alicin, beta-kakroten, beta-sitosterol, kyselinu kávovou, kyselinu chlorgenovou, dialyl disulfidový, kyselina ferulová, geraniol, kaempferol, linalool, quercetin, rutin, saponin a další). Látka alicin obsažená v česneku je natolik silná, že je jedním z nejlepších přírodních antibiotik účinní proti MRSA. 

 

Dr. Natasha Campbell-McBride MD doporučuje užívat celou hlavičku česneku denně, pokud jej používáte jako přírodní antibiotikum. 

 

Finclub nabízí koncentrovaný bezzápachový česnekový extrakt ve výrobku

BIIOLICAPS

 

Zázvor

Studie ukazují, že čerstvý zázvor má skutečně účinek antibiotika proti patogenům vytvářejícím se z jídla jako salmonela, listerie a kampylobakterie. Čerstvý zázvor také zvyšuje tvorbu žaludeční kyseliny a pomáhá zklidnit trávení, pokud jídlo s vámi nesouhlasí.

 

Extrakt z olivových listí

Většina lidí ví, že si může zlepšit své zdraví používáním 100% extra virgin olivového oleje. Většina ale neví, že olivové listy fungují jako přírodní antibiotikum.

 

Podle Dr. Ronald Hoffman MD byl účinek extraktu z olivového oleje objeven v souvislosti s malárií. Extrakt z olivových listí má schopnost redukovat horečku způsobenou těžkým onemocněním. V minulém století došlo k izolaci oleuropeinu z olivových listí. Výzkumníci z Holandska zjistli, že oleuropein působí jako široká paleta přírodního antibiotika, které bezpečně a silně zpomaluje růst neje bakterií, ale také virů a plísní. 

 

Finclub nabízí oleuropein ve výrobku OLIVETABS

 

Kurkuma

Kurkuma patří ke koření, které je celosvětově používané, především pak v Indii. Dr. Kelly Brogan MD používá rozsáhle kurkumu ve své holistické psychiatrické praxi. Doktorka říká, že toto obdivuhodné koření je základem protizánětlivé terapie v její praxi. Ve výzkumech se ztišťuje, že kurkuma je účinná proti Helicobacter pylori. Kurkuma také pomáhá při žaludečním poškození způsobeném infekcí. 

 

Finclub nabízí kurkumin ve výrobku FORTESATABS

 

Echinacea

Echinacea je rostlina, která je široce používaná pro boj s infekcemi a je předmětem rozsáhlých vědeckých výzkumů. 

 

Medicínská databáze WebMD uvádí: 

Echinacea se používá pro boj s infekcemi, především pak s rýmou, nachlazením a dalšími onemocněními horního dýchacího ústrojí. Echinace se také používá při chřipkách, infekcích urinárního traktu, kvasinkových vaginálních infekcích, vaginálních herpetech, při infekci krve, onemocněních dásní, angínách, streptokokových infekcích, syfilidě, tyfu, malárii a záškrtu.

 

Finclub nabízí echinaceu ve výrobku ECHINFIS

 

 

Mezi další účinná přírodní antibiotika patří: kajenský pepř, kolodní stříbro, extrakt z grepfruitových semen, manukový med, rostlina Pau d’Arco

Proč nakoupit u nás?

Přírodní
produkty

TOP kvalita
produktů

Rostliny z ekologických
oblastí

Více jak 30 let
na trhu

Garance lékařského
grémia